Marlow Star

Çalışan Geri Bildirim ve Teşekkür Sistemi Marlov Star Nedir, Ne İçin Kullanılır?

MarlowStar

Çalışan Geri Bildirim ve Teşekkür Sistemi (Marlov Star) kurum çalışanlarınızın birbirleri hakkında anlık görüş bildirmelerine imkan sağlayan bir uygulamadır. Uygulamanın amacı geri bildirim verme ve takdir etme kültürünü tüm çalışanlara benimsetmek, çalışan performansını iyileştirmeye çalışmak, kurumunuzda gösterilmesini hedeflediğiniz davranışlara yönelik çalışanları motive etmek ve çalışanlar arasında düzenli bir iletişim sağlamaktır. Ekiplerin gelişmesi ve verimlilikleri için etkili bir geri bildirim süreci çok önemlidir. Uygun zamanda, uygun yerde, kişiliği değil davranışı temel alan, genellemelerden uzak, yapıcı ve geliştirici bir üslupla verilen geri bildirimler hem çalışanın gelişimi için hem de ekiplerin verimlilikleri için olmazsa olmazlardandır.

Platformu kullandığınızda çalışanlarınız yöneticilerinden, aynı seviyedeki arkadaşlarından ya da kendilerine bağlı çalışanlardan anlık geri bildirim alabilirler. Geri bildirim verirken kurumunuza özel belirleyeceğiniz kategorilerden (Takım Oyuncusu, Yenilikçi, Başkalarını Geliştiren, Uzman, Empatik gibi) birini seçebilir, ayrıca aylık belirlenen kotayı aşmamak şartıyla yıldız verebilirsiniz. Bildirilen görüşlere ait raporlar yetkili kullanıcı tarafından uygulama üzerinden alınabilir.

Uygulamayı sadece Teşekkür Sistemi olarak kullanan ve çalışanların motivasyonunu arttırmak isteyen işletmeler de vardır. Bir oyun yaklaşımıyla çalışanlar birbirlerine farklı kategorideki teşekkür kartlarından birini gönderebilir, ellerindeki yıldızlardan verebilirler. Belirli dönemlerde en çok yıldız toplayan çalışanlar, Ayın Çalışanı ya da Ayın Yıldızı gibi onure edici sıfatlarla takdir edilebilirler. Çalışan motivasyonu için takdir edilmek çok önemlidir. Ayrıca isteğe bağlı olarak, uygulama içinde çalışanlar resim veya video paylaşımı yapabilirler. Böylece sistem, kurum içi sosyal medya platformu olarak da kullanılabilir.

Bulut tabanlı bir sistem olan Marlov Star Kurumsal Geri Bildirim uygulamasına abone olarak sistemi çalışanlarınıza kolaylıkla açabilir, sistemden memnuniyetinize göre aboneliğinizi devam ettirebilirsiniz. Yeni nesil performans sistemi olarak değerlendirebileceğiniz bu uygulama, klasik performans sistemleri ile entegre edilebilir.