Hostıng Nedir

Hostıng Nedir

Son zamanların merak konusu olan hosting nedir sorusunun yanıtı;

İnternet sayfalarının kesintisiz bir şekilde işlemlerini sürdürmesi ve güçlü bir donanıma sahip web sayfası yayınlama aracı olarak tanımlanmaktadır. Hazırlanan web sitelerinin internete yüklenebilmesi için bu alana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hizmetin sağlanabilmesi için bilgisayarlardan çok daha güçlü olan ve sunucu olarak adlandırılan makinelere ihtiyaç vardır.

Hosting firması sayesinde gece 4'de bile bilgisayar ya da cep telefonları üzerinden herhangi bir internet adresine girildiğinde web sayfası ile karşılaşılırsa; o an işlem yapılan bilgisayar ya da cep telefonlarında girilen sitenin sunucusuna bağlanılma işlemi gerçekleşmektedir. Bu işlem Hosting olarak adlandırılmaktadır. Bu bağlantı sayesinde girilen sitede yer alan tüm dosyalar bilgisayar ya da telefonun ekranına taşınmaktadır.

İnternete bağlı olan ve sürekli açık konumda bulunan web sunucuları datacenter adı verilen özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda, hosting firması tarafından sağlanan; klima, jeneratör, sistem mühendisi ile birlikte yüksek hızda internet bulunması gerekmektedir. Tüm bu koşulların sağlandığı ortamda hosting ve web sunucu hizmeti de sağlanmaktadır.

Teklif Talep Formu

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.

Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereği; kişisel verilerinizi girmeden önce aşağıdaki Aydınlatma Metnini okuyunuz.

Kişisel verilerimin bilgilendirme metninde belirtilen amaçlarla işlenmesine ve aktarılmasını ayrıca Softech Teknoloji ve Danışmanlık'ın tüm kampanyalarından haberdar olmak için elektronik ileti gönderilmesini kabul ederim.

İletişim formu doldurarak tarafımıza göndermiş olduğunuz kişisel verileriniz Softech Teknoloji ve Danışmanlık tarafından iletişim ve reklam faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlarıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi ve haklarınızı içeren aydınlatma metnine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KVKK Aydınlatma Metni