Hostıng Nedir

Son zamanların merak konusu olan hosting nedir sorusunun yanıtı;

İnternet sayfalarının kesintisiz bir şekilde işlemlerini sürdürmesi ve güçlü bir donanıma sahip web sayfası yayınlama aracı olarak tanımlanmaktadır. Hazırlanan web sitelerinin internete yüklenebilmesi için bu alana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hizmetin sağlanabilmesi için bilgisayarlardan çok daha güçlü olan ve sunucu olarak adlandırılan makinelere ihtiyaç vardır.

Hosting firması sayesinde gece 4'de bile bilgisayar ya da cep telefonları üzerinden herhangi bir internet adresine girildiğinde web sayfası ile karşılaşılırsa; o an işlem yapılan bilgisayar ya da cep telefonlarında girilen sitenin sunucusuna bağlanılma işlemi gerçekleşmektedir. Bu işlem Hosting olarak adlandırılmaktadır. Bu bağlantı sayesinde girilen sitede yer alan tüm dosyalar bilgisayar ya da telefonun ekranına taşınmaktadır.

İnternete bağlı olan ve sürekli açık konumda bulunan web sunucuları datacenter adı verilen özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda, hosting firması tarafından sağlanan; klima, jeneratör, sistem mühendisi ile birlikte yüksek hızda internet bulunması gerekmektedir. Tüm bu koşulların sağlandığı ortamda hosting ve web sunucu hizmeti de sağlanmaktadır.

Teklif Talep Formu

Ürün ve hizmet talepleriniz için lütfen bizden ön bilgi ve teklif alınız.

Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereği; kişisel verilerinizi girmeden önce aşağıdaki Aydınlatma Metnini okuyunuz.

KVKK Aydınlatma Metni