e-Uyum

E-Uyum

E-Faturae-Fatura’ya şimdi geçin, masraflarınızı yarıya indirip işletmenizin dijital dönüşümünü başlatın.

İşletmelerin dijital dönüşümünü tamamlamasını sağlayacak ürün ve çözümler sunan Uyumsoft, Gelir İdaresi Daire Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş Özel Entegratör ve Saklama Hizmet sağlayıcısıdır.


e-Fatura (Elektronik Fatura) Nedir?

e-Fatura; Gelir İdaresi Daire Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak, istenilen fatura bilgilerinin ve yanıtlarının taraflar arasında güvenli bir şekilde aktarılmasına imkan sunan, faturanın elektronik ortamda oluşturulması, iletilmesi, elektronik ortamda muhafazası, ibrazı ve raporlamasını kapsayan uygulamadır. Hukuki olarak kâğıt fatura ile aynı niteliklere sahiptir.

Elektronik belgeye geçmenin avantaj ve konforundan yararlanmak, işletmesindeki mali süreçleri dijitale dönüştürerek rekabette önde olmak isteyen, ciro bağımsız her işletme gönüllü olarak e-Fatura kullanmaya başlayabilir.


Kimler e-Fatura’ya Geçmek Zorundadır?

Hastaneler, Tıp Merkezleri, Kaplıcalar, İşitme Merkezleri, Ecza Depoları, Laboratuvarlar, Eczaneler, Optisyenlik İşletmeleri, Tanı Tetkik ve Görüntüleme Merkezleri, Tıbbi Cihaz ve Malzeme Tedarikçileri, Diyaliz Merkezleri


Son Tarih

Yukarıda adı geçen işletmeler 1 Temmuz 2021 tarihine kadar e-Fatura'ya geçmek gerekmektedir.